השד מברלין

השד מברלין

שם המחבר: ג'ודי טל
מוציא לאור: הקבוץ המאוחד
סיווג: ספרי מבוגרים / סיפורת עברית
מחיר: $24.00
אודות
עשרים שנה לאחר נישואיה טרם הצליחה אלי להחליט "איזה צבע יהיה לחיים האלה". היא קיוותה ש"אם לא בלידה הראשונה, אולי בשנייה, אולי בשלישית, ננסה שוב ונהיה משפחה", אבל גיא, האיש שלה, עודו מחכה לה בסבלנות, מקווה שסוף-סוף תחזור לעצמה.
בהיכרת העץ לא נעלם צלו. על אלי נח צלו של אביה היקה, פרופסור נערץ להיסטוריה, דמות "בסדר גודל אחר" בעיניה, אדם שאף-פעם לא היה לו רגע סתמי, וגם אף-פעם לא היתה לשניהם שיחה בטלה. התאבדותו לפני שנים, והדקות האפלות שניסה למחוק במותו, נותרו לדידה סיפור שותק וסתום. אותו "שם" עלום שלו כמעט לא הוזכר בבית, אפילו את מקור שמה יוצא-הדופן התחמק אביה מלהסביר לה.
במה צוידה מבלי ששאלו אותה? לאן נוהים געגועיה שאינם שלה? בכנס של השבט שלה בצופים, שהלכה אליו בניגוד למנהגה, פוגשת אלי את מרטין, גבר שהכירה בנעוריה, כשהיה נער מתבודד וקצת תמהוני.
לפני עשרים-ושבע שנים הוא חזר עם הוריו היקים לגרמניה, וכעת, נשוי לגיורת גרמנייה, הוא שב ועולה לישראל. משחק היחסים המהוסס שהשניים נמשכים אליו מתווה איזו תפנית בחייה. אָלי מתפתה לנסוע עם מרטין לברלין, ובה ייארגו סיפור משפחתו של מרטין והסיפור של אביה לסיפור אחד. האם יהיה ניתן להניח את העבר בעבר, או לחלופין לטוות סיבוב חדש, מתקן?