אבא הוריד ראש

אבא הוריד ראש

שם המחבר: אילן גיל
מוציא לאור: שונים
סיווג: ספרי מבוגרים / סיפורת עברית
מחיר: $30.00
אודות
אילן גיל מחבר הספר חיבר אותו כשהיה בגיל 49 מתוך כוונה לתת לעצמו את הספר כמתנה לגיל חמישים גיל מכובד לכל הדיעות. הספר מוקדש לאביו ולכל האבות שיש בעולם וכן לאחיו הבכור יוסי.

אילן דמות ססגונית ונעימה כפי שהוא מצטייר בספרו. הוא מספר את סיפור חייו בצורה קולחת ומרתקת. כל המאורעות שהתרחשו בחייו מזכירות בצורה מוחלטת חוויות שעברו על כל אחד מאיתנו. ילדותו בקרב ארבעת אחיו, וחוויות הילדות שעבר. אילן הוא הבן השני במשפחה של חמישה בנים. הוריו ובמיוחד אביו מתוארים בספר בפרוטרוט רב. מסתבר שהיה לו אב לא קל מצד אחד, אך מסור ודואג מהצד השני. כל אחיו חטפו את נחת זרועו רק שבימים רחוקים זה נחשב כנורמה להכות את הילדים.

אמו אישה נעימה ודואגת. אישה פשוטה שדאגה לילדים ולכל מחסורם. אילן אינו אדם ידוע ומפורסם, אך הוא מצליח לרתק את הקורא בסיפורים שלו על חייו.
הפחדים שלו מהמוות, הרצונות שלו, הגירושים מאישתו, גידול ילדיו ובעיקר עישון הגראס אליו התמכר לאחר שבנו הבכור עבר תאונת דרכים קשה מאוד והיה אפילו צמח תקופה מסוימת. לאחר שיקום ארוך בבית לוניישטיין יוצא בנשה בנו של אילן לחיים עצמאיים. במהלך השיקום המפרך מציע לו אדם שהכיר לעשן ג'וינט. אילן מתמכר לגראס ואחר כך לחשיש שאותו הוא שולל מכל וכל.

בהמשך מתוארת מסכת היסורים שעובר אילן עם חברות כמו פלאפון ואורנג' שגונבות כדבריו כספים מחשבונו הפרטי, הוא מנהל נגדם מלחמת חורמה, מציף בתביעות, מקליט את השיחות ומתעד בכתב את כל הפרטים והשתלשלות העניינים. יש בדבריו משהו כובש מעין השתקפות למעשים שקרו גם לנו. הציניות וההומור לדברים הקשים שעוברים על המחבר גורמים לאמפטיה עזה כלפיו.

ללינק של אילן בפייסבוק
http://www.facebook.com/group.php?gid=106484972719825&ref=search